İstanbul Masöz kategorisinde 32 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

İstanbul masöz hizmeti için Masajrehberi.net!

İstanbul bölgesinde bulunan en masöz hizmetini arıyorsan doğru adrestesin diyebiliriz çünkü Masajrehberi.net sizler için en iyi terapistleri ile masözleri araştırır ve sadece en iyilerini sitesinde yayınlar. En iyilerle çalışma prensibimizin altındaki sebeplerden biri ise kuşkusuz sağlık. Biz masaj hizmetinin gerçekten profesyonel eller tarafından yapıması gerektiğine inanıyor ve yanlış masaj uygulamalarının insanlar üzerinde olumsuz sağlık sorunlarına neden olabileceğini biliyoruz. Yanlış masaj uygulamalarında başa gelebilecek sağlık sorunlarına örnek verecek olursak fıtık rahatsızlığı olan bir hasta ağrılarını azaltmak amacıyla bir terapi merkezine gittiğinde nereye nasıl dokunacağını bilmeyen bir terapist fıtığı daha da büyütebilir veya ağrılarınızın daha da artmasına sebep olabilir. Amacımız gerçekten iyi bir hizmet alıp bel, boyun, sırt ayak, kas gibi yerlerimizin ağrılarının giderilmesi veya kendimizi daha iyi hissetmekse o halde hemen Masajrehberi ilanlarına göz atın.

Masaj Nedir, Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

Masaj; vücudun stresini azaltan,kaslarımızı ve dokularımızı rahatlatan, fiziksel olduğu kadar zihinsel olarak da iyi hissettiren bir uygulamadır.Masajın en bilinen faydalarını sıralayacak olursak kan dolaşımını hızlandırır, fiziksel ağrılarından (bel, boyun, baş adale,omuz, sırt vs.) kurtarır ve depresyonu yatıştırır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve daha zinde, enerjik olmanıza yardımcı olur.

İstanbul Bölgesinde Hangi Masaj Türlerinde Hizmet Alabilirim?

Gerçekten iyi bir masaj hizmeti arıyorsanız öncelikle ne tür masaj hizmeti almak istediğinize karar vermelisiniz çünkü her masaj türünün farklı faydaları ve özellikleri bulunmaktadır. Mesela sırt ağrısı gibi sorunlarınız için klasik ve İsveç gibi masaj türlerini önerirken, fiziksel olduğu kadar zihinsel huzur için se Thai masajı tarzında türleri önerebilmekteyiz, bu yüzden önce hangi konuda fayda sağlamak istedinizi, ihtiyaçlarınızı iyi belirlemelisiniz.  İstanbul masaj salonları ve bireysel terapistlerinin hangi masaj türlerinde hizmet verdiklerini ve masaj türlerinin özelliklerini sizler için sıraladık.

Medikal masaj: reflekssel ve mekanik etkilerinin çoğalmasını amaçlayan bir masaj türüdür. genel olarak bölgesel ve genel vücut ağrılarından kurtulmanız amaçlanır.

İsveç (klasik) masaj: isveç masajının bilinen 5 ana tekniği vardır. Petrisaj ve Efloraj kan dolaşımını hızlandıran adaleyi güçlendiren bir masaj türü olmakla bilinir.

Shiatsu masajı: Japoncada parmak basıncı kelimesine karşılık gelmektedir. Uzakdoğu kültürünü yansıtan bir Japon masajıdır. Vücuttaki enerji-elektrik kanallarını aktifleştirerek yeniden dengeleyen bir terapidir. fiziksel dengelemede bulunurak rahatlatır.

Bali masajı: Orta şiddetle uygulanan klasik masaja yakın masaj türüdür.

Thai masajı: Shiatsu ve Yoga ile benzerlik gösterir. Vücuda esneklik kazandırıp enerjisini artıran masajdır.

Refleksoloji: Ayağımızın altındaki noktalara basınç yapılarak Rahatlatan, efloraj ve petrisaj tekniklerle ağrımıza son veren masajdır.

Lenf drenaj (Cleo) masajı: Cleo masajı, baskı uygulayarak lenflerin açılmasına, dokuların yenilenmesine sebep olan masaj türüdür, derin doku masajı olarak da bilinir.

Kupa-bardak masajı:  Bardak veya  kupalarla uygulanan masaj türü olmakla bilinir. bölgesel olarak uygulanır. çatlak, Selülit ve sarkmış bölgeleri toparlama amaçlı yapılmaktadır..

Hamile masajı (Prental): Hamilelikte gebe kişinin dönemsel rahatsızlıkları olması normaldir. Bu masaj türü, hamilelik kaynaklı bazı ağrıları azaltmaya yönelik uygulanır. Prental masajda Anne ve bebeğin rahatlaması amaçlanır.

İstanbul Masöz Hizmeti Alacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

1- Doğru Terapisti Bulmak

Masaj hizmeti sağlık için gerçekten çok önemli bir hizmettir. Bu hizmeti alırken masaj kadar masajı verecek kişinin de işinde uzman birisi olması sizin için iyi olacaktır zira iş bilmez bir terapistten masaj hizmeti almaya kalktığınızda memnun kalma şansımız çok düşük olacaktır. Ayrıca size terapi uygulayacak kişinin yeterlilik belgeleri olduğundan emin olmanızı tavsiye etmekteyiz.

2- Doğru zamanlama

Masaj fiziksel olduğu kadar zihinsel anlamda da önemli bir uygulamadır. Masaj esnasında aklınızı tamamen boşaltmalı, kendinizi terapisinizin sihirli ellerine bırakmalısınız. Zihinsel olarak bu uygulamaya hazır olduğunuz zamanı doğru belirlemeli ve seans esnasında olumsuz düşünceler içinde olacağınız bir zamanı tercih etmekten kaçınmalısınız.

3- Hijyen Kuralları

Özellkle Covid19 salgınını yaşadığımız bu yıllarda hijyen kurallarının önemini daha iyi kavramaya başladık. Masaj terapileri her ne kadar kalabalık ortamlarda gerçekleşmese de dikkat edilmesi gereken bazı noktaları var. Bu dikkat edlmesi gereken noktalardan bazıları masaj yatağı, temiz havlu gibi masaj esnasında sürekli temas edeceğimiz gereçlerdir ayrıca terapistinizin maske kullanıyor olması sizin için bir artı olabilir.

4- Alerjik Reaksiyonlar

Masaj yapmada kullanılan kremler, Jel ve solisyonlar genellikle bitkisel karışımlarıdan oluşmaktadır bu yüzden bilindik ajerjileriniz var ise bunu terapistinizle paylaşmalı ve kullanacağı bitkisel karışımların içeriklerini öğrenmelisiniz.

5- Sağlık Sorunlarınız

Masöz hizmeti almadan önce varsa fiziksel sağlık sorunlarınızı terapistinizle paylaşmalısınız. Masaj fiziksel uygulamalı ve baskı uygulamalı bir terapi olduğu için bu temaslar yanlış yapıldığında başınıza daha büyük sorunlar açabilmektedir.

İstanbul Masaj Salonları ve İstanbul Masöz tavsiyeleri

1- Doğa Spa merkezi ( İstanbul)

1999 Yılından beri İstanbul Bölgesinde hizmet veren Doğa spa merkezi tecübeli ve uzman terapistleri ile fiziksel ve zihinsel olarak daha iyi hissetmenize yardımcı olacak, müşteri memnuniyetini ilke edinmiş ve işini gerçeken iyi yapan Spa merkezleri arasındadır. Aradığınız şey kaliteli bir İstanbul Masaj ise bu merkezi tavsiye ediyoruz. 

2- Profesyonel Masöz Nil Hanım ( İstanbul )

7 Yıldır  profesyonel olarak masaj terapisi hizmeti veren, yurt içi ve yurt dışında masaj konusunda çeşitli eğitim ve seminerlere katılmış bir terapist arıyorsan doğru kişi Nil hanım olmalı. 

3- Royal Spa ( İstanbul )

Ataşehir'de İşinin ehli uzmanların hizmet verdiği bir spa olan Royal Spa 6 yıldır bir çok insana hizmet vermiş, müşterinin ihtiyaçlarına odaklı hizmet veren bir yerdir. Kendinizi değerli hissetmek ve işinin uzmanı kişilerden hizmet almak için Royal spa doğru adres olacaktır.

4- Spa Garden ( İstanbul )

Ataşehir'de Kurumsal bir hizmet anlayışı içerisinde olan spa garden yüzme havuzu, jakuzi, sauna gibi ayrıcalıkları ile müşterierine kaliteli spanın yanında premium ayrıcalık hissi de sunmaktadır. 

5- Tunç Hotel & Spa ( İstanbul )

1980'lerden beri otel olarak hizme veren Tunç Hotel 10 yılı aşkın bir süredir Spa hizmeti de sunmakta. Uzman terapistleri, kaliteli ikramları ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibi ile Tunç Hotel sizler için iyi bir seçim olacaktır. 

6- Masöz Derya Hanım ( İstanbul )

6 yıldır bölgesinde profesyonel masaj terapistliği yapan Derya hanım, 312 saatlik eğitim sonucunda aldığı MEB onaylı masaj sertifikası ile profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir.

7 - Masaj Uzmanı Özge Hanım ( İstanbul )

İstanbul bölgesinde uzman işi bir masaj hizmeti almak istiyorsanız doğru terapist Özge hanım olabilir. Yurt dışında özellikle Tayland'da aldığı masaj eğitimini sizler için İstanbulnda hizmete sunan Özge hanım için gerçek bir profesyonel demek yerinde olacaktır.

istanbul masöz istanbul masöz masöz